I Puchar Grand Prix Polski Leszno
2022-02-19 11:00
Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 3 w Lesznie Plac Jana Amosa Komeńskiego 1, 64-100 Leszno (wejście od Jana Pawła II)
Leszno
IV Grand Prix Polski Weteranów Szermierki w Toruniu
2021-11-27 11:00
Hala Szermiercza „TAF” 87-100 Toruń ul Majdany 1a
Toruń
Zobacz pozostałe

Szermierka Sztuka i Sport

 

Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych „Universitas” mają przyjemność zapowiedzieć uroczyste otwarcie nowej serii wydawniczej – „Szermierka. Sztuka i sport” – które odbędzie się 18 listopada 2023 roku podczas VI Grand Prix Polski Weteranów w Krakowie.
Projekt ten, będący kolektywną inicjatywą osób związanych ze środowiskiem szermierczym oraz akademickim, stanowi odpowiedź na brak dostatecznej reprezentacji tego sportu w polskim środowisku wydawniczym. Poprzez prezentację wybranych wartościowych tekstów z całego świata, ma on na celu popularyzację szermierki ze względu na jej bogatą tradycję oraz równie wyjątkową współczesność.
Pierwszą książką, która ukaże się w serii, jest uznana za granicą publikacja pt. Jak walczyć na szpady? Metoda „Fantastycznej Czwórki” autorstwa francuskiego szermierza – Clémenta Schrepfera – którego będziemy mieli przyjemność gościć w Krakowie podczas uroczystej inauguracji. Tytuł ten stanowi podsumowanie ponad dwudziestu lat spędzonych aktywnie na planszy. Wykorzystując zdobyte w tym czasie doświadczenie oraz wiedzę, Schrepferowi udało się opracować jedyny w swoim rodzaju podręcznik, omawiający cztery najważniejsze zasady dotyczące treningu oraz późniejszej walki.
Seria „Szermierka. Sztuka i sport” adresowana jest nie tylko do szermierzy, lecz także do tych z Was, którzy dopiero rozważają postawienie pierwszych kroków na planszy. Jej głównym celem jest ukazanie szermierki jako sportu ponadczasowego oraz inkluzywnego, wymykającego się wszelkim fizycznym ograniczeniom. Stanowi otwarte zaproszenie do zgłębienia tej wymagającej, aczkolwiek – a może nawet przede wszystkim – pięknej sztuki.
Projekt został objęty patronatem Stowarzyszenia Polskich Weteranów Szermierki i Polskiego Związku Szermierczego.