I Puchar Grand Prix Polski Leszno
2022-02-19 11:00
Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 3 w Lesznie Plac Jana Amosa Komeńskiego 1, 64-100 Leszno (wejście od Jana Pawła II)
Leszno
IV Grand Prix Polski Weteranów Szermierki w Toruniu
2021-11-27 11:00
Hala Szermiercza „TAF” 87-100 Toruń ul Majdany 1a
Toruń
Zobacz pozostałe

Artystyczne Mistrzostwa Polski Weteranów

Mistrzostwa z duszą artysty…
Zakończylismy zmagania o medale i tytuły Mistrzów Polski w roku 2022. Przemile zorganizowane zawody w pięknym Krakowie, pod wodzą szermierza artysty jako I Memoriał Wojciecha Zabłockiego. Michał Zabłocki dziękujemy serdecznie, to były dwa, fantastyczne dni pełnych walki, emocji, radosci i przyjaźni. Jakoś zresztą od pewnego czasu zauważalnie spokojniej jest na zawodach (sorry musiałem). Wiele pojedynków znajdowało zaskakujace zakończenia, ale właśnie to w szermierce kochamy najbardziej, że nic do końca nie jest pewne i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich oczekiwań. Statystycznie w zawodach wzięło 127 zawodników w tym 59 szpadzistów, 29 florecistów i 39 szablistów. Wynik imponujący, a przecież nie wszystkim udało się wystartować.
Podczas zawodów mieliśmy miłą uroczystość wręczenia złotej odznaki Polskiego Związku Szermierczego, którą z rąk Prezesa Pana Tadeusza Tomaszewskiego otrzymał nasz Mistrz Świata – Aleksander Atanassow. Wyróżniony został także trener Olka, Pan Wojciech Ryczek. Serdecznie gratulujemy ! Dziękujemy także Panu Prezesowi PZSZerm za ciepłe słowa o weteranach i obietnicę wsparcia w rozwoj naszej kategorii wiekowej. Imponujący był pokaz najmłodzszych zawodniczek władajacych … szablą, bo przecież zawody odbywały się w Centrum Szabli Polskiej. Podziekowania składamy organizatorom, zarządowi, a także wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy gościli na mistrzostwach.