I Puchar Grand Prix Polski Leszno
2022-02-19 11:00
Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 3 w Lesznie Plac Jana Amosa Komeńskiego 1, 64-100 Leszno (wejście od Jana Pawła II)
Leszno
IV Grand Prix Polski Weteranów Szermierki w Toruniu
2021-11-27 11:00
Hala Szermiercza „TAF” 87-100 Toruń ul Majdany 1a
Toruń
Zobacz pozostałe

Komunikat Komisji Regulaminowej

Szanowni Szermierze,

Komisja Regulaminowa SPWS, w której składzie mamy połączenie ogromnego doświadczenia jakie stanowi Jerzy Wylęgała oraz młodzieńczego temperamentu jaki prezentuje Przemek Korona przesyła pierwszy swój komunikat:

 

Drodzy Członkowie SPWS,

W związku z przypadającymi na maj 2024 DMWE w Belgii, w trosce o dołożenie wszelkich starań dla transparentności ustalania składu drużyn, zwracamy się z prośbą o przesyłanie swoich kandydatur do udziału w imprezie (broń, kategoria wiekowa) do 5.01.2024.

 

Celem tego działania, jest ustalenie następujących spraw:

– W jakich broniach, kategoriach możemy utworzyć drużyny spośród członków SPWS. Czy musimy podjąć niezwłoczne działania do zachęcenia osób aktualnie niezwiązanych ze Stowarzyszeniem, do udziału w tych zawodach.

– Ustalić osoby, które nie mogą być aktualnie pewne udziału w drużynie i jasno dla wszystkich konkurujących o dane miejsce zasady, na podstawie których będą między sobą rywalizować

– Ustalić osoby pewne udziału, tak, aby na spokojnie mogły zająć się treningami

 

Te działania mają na celu utworzenie drużyn SPWS w sposób przejrzysty dla wszystkich zainteresowanych. Należy jednak pamiętać, że mimo dołożenia ze strony Stowarzyszenia wszelkich starań dla zachowania otwartości procesu, obecnie, zgodnie z ustawą o sporcie i regulaminem PZSz, ostateczny skład drużyn może zostać zmieniony przez PZSz, tak jak to niestety miało miejsce przed turniejem w Hamburgu w 2022 roku.

 

Przypominając, że zmagania drużynowe odbywają się w dwóch kategoriach: Weteran (kat I i II) oraz Grand Weteran (kat III i IV) uprzejmie prosimy o przesłanie zainteresowania startem na adres e mail: start@weteraniszermierki.pl z podaniem imienia, nazwiska, kategorii wiekowej oraz broni.