I Puchar Grand Prix Polski Leszno
2022-02-19 11:00
Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej nr 3 w Lesznie Plac Jana Amosa Komeńskiego 1, 64-100 Leszno (wejście od Jana Pawła II)
Leszno
IV Grand Prix Polski Weteranów Szermierki w Toruniu
2021-11-27 11:00
Hala Szermiercza „TAF” 87-100 Toruń ul Majdany 1a
Toruń
Zobacz pozostałe

Mistrzostwa Świata Weteranów w Kairze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reprezentacja Polskich Weteranów Szermierki w składzie: Aniela Sosnowska, Ulhrike Fuhrman, Jerzy Pręgowski, Andrzej Mainka, Jerzy Kosiński, Grzegorz Konwiński, Leszek Gajda, Jacek Szczęsny, Leszek Heronimek oraz Dariusz Zieliński już jutro wyjeżdża na Mistrzostwa Świata Weteranów do Kairu. Po raz pierwszy w historii Stowarzyszenia Polskich Weteranów Szermierki dzięki ogromnej determinacji i zaangażowaniu Jerzego Pręgowskiego udało się zgłosić do udziału w Zawodach Drużynę Szabli Mężczyzn. Nasi Zawodnicy będą walczyć w gronie najlepszych zawodników z całego świata w kategorii „WETERAN”. W kategorii kobiet Polskę reprezentować będzie dzielnie walcząca na planszach Aniela Sosnowska, która swoją postawą i determinacją winna być przykładem dla młodszych pokoleń oraz walcząca na planszach całego Świata niezniszczalna Ulhrike Fuhrman.  Silna reprezentacja Szpady Mężczyzn weźmie udział w Turnieju Indywidualnym, a Jacek Szczęsny będzie walczył o lepszy wynik, niż brązowy medal w poprzednich Mistrzostwach  Świata. W kategorii 2 w Zawodach weźmie udział Leszek Heronimek, natomiast debiut w rozgrywanych Mistrzostwach Świata w kategorii 2 weźmie trzykrotny indywidualny Mistrz Europy Dariusz Zieliński. Rozgrywane zawody w krainie Faraonów odbędą się na obiektach wykorzystywanych w trakcie Pucharu Świata Seniorów. Trzymając kciuki, życzymy całej Reprezentacji osiągnięcia jak największych sukcesów sportowych, które zaowocują odegraniem Hymnu Rzeczpospolitej Polski i odebraniu tytułów Mistrza Świata.

“Możesz zrobić wszystko, co chcesz jeśli tylko trzymasz się tego celu wystarczająco długo” – Helen Keller, amerykańska pisarka głuchoniewidoma, działaczka społeczna

Bezpośrednie informacje o zawodach znajdziecie tu:

https://veteranswch2019.fencingcairo.com/?fbclid=IwAR2czjVMlDoSa_njZKOgQJ_9pIm3Ho_93FnR_91nWzp2OB5g4

Powodzenia!

Zarząd

Stowarzyszenia Polskich Weteranów Szermierki